Total verb forms: 53
Imperatives and participles
Presens participdiagnostiserande
Presens participdiagnostiserat
Presens participdiagnostiserad
Typejagduhan/hon/den/detvinide
Presensdiagnostiserardiagnostiserardiagnostiserardiagnostiserardiagnostiserardiagnostiserar
Preteritumdiagnostiseradediagnostiseradediagnostiseradediagnostiseradediagnostiseradediagnostiserade
Futurumska diagnostiseraska diagnostiseraska diagnostiseraska diagnostiseraska diagnostiseraska diagnostisera
Konditionalis Iskulle diagnostiseraskulle diagnostiseraskulle diagnostiseraskulle diagnostiseraskulle diagnostiseraskulle diagnostisera
Perfekthar diagnostiserathar diagnostiserathar diagnostiserathar diagnostiserathar diagnostiserathar diagnostiserat
Pluskvamperfekthade diagnostiserathade diagnostiserathade diagnostiserathade diagnostiserathade diagnostiserathade diagnostiserat
Futurum exaktumska ha diagnostiseratska ha diagnostiseratska ha diagnostiseratska ha diagnostiseratska ha diagnostiseratska ha diagnostiserat
Konditionalis IIskulle ha diagnostiseratskulle ha diagnostiseratskulle ha diagnostiseratskulle ha diagnostiseratskulle ha diagnostiseratskulle ha diagnostiserat
Imperativ-diagnostisera--diagnostisera-

Verbs similar to diagnostisera

Conjugated verbs before and after diagnostisera

« diagnostisera »